Wykłady – 7 semestr jesienno-zimowy 2016/2017 Stołeczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

syrenka+logo

Wykłady – 7 semestr  jesienno-zimowy 2016/2017
Stołeczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

Data wykładu Temat wykładu Nazwisko wykładowcy Uwagi Miejsce wykładu
13.10.2016Czwartek Godz.12.00

Spotkanie informacyjne + wykład

Wykład inauguracyjny  „Osiecka w żółtych płomieniach liści”  Igor PogorzelskiWykładowca akademicki –sztuki nowych mediów  Sala wykładowaCollegium Novum

Ul. Chmielna 11/14

 20.10.2016 Czwartek –

Godz.11.00

 

 

 Obyczajowość  

„ Jak powstaje książka”

Małgorzata Gutowska-AdamczykPisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Autorka m.in. „Cukierni pod Amorem”   Sala wykładowa Collegium NovumUl. Chmielna 11/14
 22.10 2016Sobota –

Godz. 11.00

 Seminarium varsavianistyczne Cykl „Spacery po Warszawie Z historią w tle” – Stare Miasto Danuta MiroszLicencjonowany przewodnik po Warszawie Zbiórka Plac Zamkowy przy ruchomych schodach
 27.10.2016
Czwartek
Godz.11.00

 

Historia i Sztuka „Dama w zielonym bugatti.O życiu, malarstwie i polskich korzeniach wybitnej artystki art deco Tamary de Lempicki” Krzysztof DubińskiDziennikarz, pisarz Sala wykładowaCollegium Novum

Ul. Chmielna 11/14

 3.11.2016Czwartek

Godz.11.00

 

 

Psychologia  „Antydepresja”  Iwona Majewska-OpiełkaTrener liderów, mówca motywacyjny, psycholog-doradca rozwoju ludzi i firm, autorka książek. Sala wykładowa Collegium NovumUl. Chmielna 11/14
 10.11.2016 Czwartek

Godz.11.00

Historia i Podróże „Jakucja – ziemia nieznana”  Dr Hanna KrajewskaDyr. Archiwum PAN Sala wykładowaCollegium NovumUl. Chmielna 11/14

 

 17.11.2016Czwartek

Godz.12.30

Film„Fabryka snów Walta Disneya – o historii filmu animowanego” Igor PogorzelskiWykładowca akademicki –sztuki nowych mediów Sala wykładowaCollegium Novum

Ul. Chmielna 11/14

 24.11.2016czwartek

Godz.11.00

Geografia i podróże Lwów – „Majówki we Lwowie” Andrzej PasławskiFotograf, reporter Sala wykładowaCollegium Novum

Ul. Chmielna 11/14

 26.11.2016Sobota

Godz. 11.00

 Seminarium varsavianistyczne Cykl „Spacery po Warszawie Z historią w tle” – Nowe Miasto Danuta MiroszLicencjonowany przewodnik po Warszawie Zbiórka Plac Zamkowy przy ruchomych schodach
 1.12.2016 Czwartek godz. 13.00

Seminarium varsavianistyczne

Historia i Sztuka „100 na 100 Sto najcenniejszych dzieł sztuki z KUL na stulecie KUL”wykład + wystawa Dr Maja Zawartko- LaskowskaHistoryk sztuki

kustosz w Zamku Królewskim

Zamek Królewski. Pałac pod Blachą
Spotkanie przed Kolumną Zygmunta godz. 12.40
 8.12.2016Czwartek

Godz.11.00

Prawo na co dzień„Tematyka mieszkaniowa” Beata ŁukaszewiczBiuro Porad Obywatelskich

 

 

Sala wykładowaCollegium Novum

Ul. Chmielna 11/14

 15.12.2016Czwartek

Godz.11.00

Wykład świątecznyWarsztat – świąteczne ozdobySpotkanie świąteczne

 

Joanna Nicole-UrbanowiczMariola Dobosz

 

Sala wykładowaCollegium Novum

Ul. Chmielna 11/14

 5.01.2017Czwartek

Godz.11.00

Literatura i obyczajowość„Portugalski Kochanek Lilki.O paryskim romansie Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej” Krzysztof DubińskiDziennikarz, pisarz Sala wykładowaCollegium Novum

Ul. Chmielna 11/14

 12.01.2017Czwartek

Godz.11.00

Obyczajowość„Jak odnaleźć źródło radości i z wdziękiem się zestarzeć”  Jolanta SzwalbeAutorka bardzo inspirujących antologii cytatów  Sala wykładowaCollegium Novum

Ul. Chmielna 11/14

 14.01.2017Sobota-

Godz. 11.00

 Seminarium varsavianistyczne Cykl „Spacery po Warszawie Z historią w tle” – ul. Miodowa – ulica pałaców i kościołów Danuta MiroszLicencjonowany przewodnik po Warszawie Zbiórka Plac Zamkowy przy ruchomych schodach
 19.01.2017Czwartek

Godz.11.00

 Psychologia i ekonomia „Psychologia sprzedaży. Jakie techniki stosują sprzedawcy. Jak nie dać  się  zmanipulować” Justyna OskaSocjolog ,trener profilaktyki stresu  Sala wykładowaCollegium Novum

Ul. Chmielna 11/14

 26.01.2017 Czwartek –

Godz.11.00

 

Muzyka „Jak tańczono w dawnych wiekach?” Michał KlubińskiInstytut Muzykologii UWPublicysta Ruchu Muzycznego, Zeszytów Literackich i Odry, autor  pierwszej pełnej monografii Bohdana Wodiczki   Sala wykładowa Collegium NovumUl. Chmielna 11/14
 2.02.2017
Czwartek
Godz.11.00

 

Wykład niespodzianka
 9.02.2017Czwartek

Godz.11.00

 

Podróże  i obyczajowość  „Spacer po Moskwie” Kazimierz SeroczyńskiPolitolog  dyplomata Sala wykładowa Collegium NovumUl. Chmielna 11/14
 11.02.2017Sobota

Godz. 11.00

Seminarium varsavianistyczne Cykl „Spacery po Warszawie Z historią w tle” – Place Warszawy – Plac Bankowy i okolice Danuta MiroszLicencjonowany przewodnik po Warszawie Zbiórka Plac Zamkowy przy ruchomych schodach

Ferie zimowe –13.02.2016- 26.02.2016

Wyjścia

Do -Filharmonii Narodowej, Teatrów , Muzeów i Kina  -(daty oraz inne szczegóły – przed wyjściami )

Wycieczka jednodniowa -    Pałac Czartoryskich w Puławach  – 12 .11.2016 – koszt 90 zł – przejazd , zwiedzanie pałacu i parku z przewodnikiem, obiad – opieka pilota – zapisy – wyjazd odbędzie się przy mim. 30 osobach

Zajęcia z Nordic Walking –  5.11.2016  godz.11.00- Łazienki Królewskie w Warszawie

( czas trwania – 2  h. – własne kije)

LEKTORAT  języka angielskiego –  zapisy – grupa powstanie  przy minimalnej ilości chętnych 10 osób

 Seminarium  ćwiczenia pamięci –   zapisy – terminy zostaną uzgodnione z uczestnikami seminarium

 

Otwarte próby generalne – sezon artystyczny 2016/2017

Piątek, 25 listopada 2016 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jerzy
MAKSYMIUK dyrygent
Boris GILTBURG fortepian
Program próby: Siergiej Prokofiew – III Koncert fortepianowy C-dur op. 26

Piątek, 13 stycznia 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Jerzy
SALWAROWSKI dyrygent
Program próby: Mieczysław Karłowicz – Poemat symfoniczny Stanisław i Anna Oświecimowie op. 12
Wojciech Kilar – Poemat symfoniczny Kościelec 1909

Piątek, 10 lutego 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Ewa STRUSIŃSKA
dyrygent
Jakub JAKOWICZ skrzypce
Marcin ZDUNIK wiolonczela
Szymon NEHRING fortepian
Program próby: Ludwig van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56

Piątek, 3 marca 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Lorenzo
VIOTTI dyrygent
Program próby: Igor Strawiński – Muzyka do baletu Pietruszka

Piątek, 12 maja 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA FILHARMONII NARODOWEJ
Nicholas COLLON
dyrygent
Sergey KHACHATRYAN skrzypce
Program próby: Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47

Piątek, 2 czerwca 2017 roku, godz. 10:00-14:00
Wykonawcy:
ORKIESTRA I CHÓR FILHARMONII NARODOWEJ
Jacek KASPSZYK
dyrygent
Bartosz MICHAŁOWSKI kierownik chóru
Ewa VESIN sopran
Vesselina KASAROVA mezzosopran
Markus PETSCH tenor
Program próby: Gustav Mahler – Das klagende Lied (wersja II)

 

PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE